sklep

Szukaj produktu:


SZUKAJ PRODUKTU

Twoja wyszukiwarka

środa, 17 października 2012

tłoczenie metali (embossing) - rękodzieło


     Tłoczenie metali jest ograniczone głównie do materiałów miękkich, takich jak mosiądz , brąz , cyna , złoto lub srebro.
     Tłoczenie wykonuje się z pomocą dłut o różnych rozmiarach i kształtach, od spodu elementu, umieszczonego na miękkiej powierzchni, która umożliwia stopniowe odkształcenie obszaru pracy. Obraz wykonuje sie po lewej stronie, czyli od spodu, od tyłu.
      Końcowym etapem jest wzmocnienie obrazu, aby zapobiec deformowaniu rysunku w późniejszym użyciu. Można to uzyskać przez wypełnienie wytłoczonego elementu, tyłu, z plastycznego materiału, na przykład wosku , gipsu lub kauczuku.
         Oto przykładowy obraz formatu A4 wykonany przeze mnie w wolnym czasie:
 Więcej zdjęć w zakładkach obrazy i zdobienia.

6 komentarzy:

  1. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

    OdpowiedzUsuń
  2. 35 years old Librarian Bevon Longmuir, hailing from Saint-Sauveur-des-Monts enjoys watching movies like "Edward, My Son" and Swimming. Took a trip to Timbuktu and drives a Legacy. post informacyjny

    OdpowiedzUsuń
  3. prawnik rzeszów - Jesteśmy prawnik-rzeszow.biz, kancelarią prawną z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy małą kancelarią, dopiero zaczynamy swoją działalność, dlatego potrzebujemy dotrzeć do większej liczby osób. Oferujemy usługi prawnicze i musimy rozpowszechnić naszą nazwę, więc jeśli masz czas, aby napisać o nas, będziemy wdzięczni. Chciałabym podziękować za poświęcony czas, ponieważ wiem, że jesteście bardzo zajęci i naprawdę to doceniamy. Jeśli masz jakieś pytania, proszę nie krępuj się pytać.

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawienia śladu po swojej wizycie, w postaci choć krótkiego komentarza. Dziękuję.